Bosna ponovo ostala bez bodova u gostima

RK Goražde - RK Bosna Visoko zagrijavanje

RK Goražde u izuzetno uzbudljivoj utakmici uspio je savladati RK Bosna Centrotrans Visoko rezultatom 26:25. Veći dio prvog poluvremena bolju igru je pružila naša ekipa, koja je u jednom trenutku imala i prednost od 11:6, no završnica prvog poluvremena pripala je domaćinu, koji je napravio seriju 6-1 te se na odmor otišlo sa rezultatom 12:12.

U nastavku utakmice ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a naš tim je par puta imao i 2 gola prednosti, što su domaćini svaki put uspjeli da sustignu. Pri rezultatu 25:25 i nekih 50-tak sekundi do kraja, naš tim je imao napad, no nakon promašenog napada uslijedila je brza kontra Goražda i postizanje gola za pobjedu u posljednjim sekundama te veliko slavlje domaćina.

Najefikasniji u redovima Bosne su bili Travančić sa 11 golova i Harmandić sa 6 postignutih golova, dok je golman Grčo ubilježio 12 odbrana.

Uzimajući u obzir cijelu utakmicu, ostaje žal za propuštenom prilikom za osvajanje prvih bodova na gostujućem terenu.

U narednom kolu naša ekipa dočekuje Derventu u Visokom.