Bosna-Prevent – Čapljina 37:34 (17:16)

c05b1933ba4625b1d80ed1eba425c6b7KSC“Mladost“. Gledalaca: 400. Sudije: Mladen Dragičević (Banja Luka) i Vladimir Križanec (Doboj). Delegat: Mladen Raić (Mostar). Sedmerci: Bosna-Prevent 8(6), Čapljina 3(2). Isključenja: Bosna-Prevent 8 min, Čapljina 6 min.

BOSNA-PREVENT: Sirčo (9 odbrana), Žiga (9 odbrana, 1 sedmerac), Semić, Skopljak 5(2), Mimić 5, Omanović, Begić, Pekić, Geko 7, Vranac 2, Hurem 11(3), Memić 2, Ahić 4, Antović, Limo 1, Imamagić. Trener: Edhem Sirčo

ČAPLJINA: Prskalo (14 odbrana, 2 sedmerca), Naletilić, Ilić 1, Rodin, Čubela, Kordić 6, Jurković 4, Vegar 5, Ostojić 6, Pažin, Suton 6(2), Bule 2, Bartolović 4, Zubonja, Dragičević. Trener: Dragan Suton.

Rukometaši Bosne-Prevent su odigrali najbolju utakmicu ove sezone i konačno prekinuli niz poraza. Bila je ovo vrlo važna utakmica, pa je i pritisak bio veliki, a protivnik nije bio nimalo bezazlen. Osim toga, zbog unutrašnjih previranja, nije bilo Selimovića, a ni Balte, međutim od prve minute je bila vidljiva velika želja i pristup je bio daleko bolji nego protiv Goražda. Ipak, prvo poluvrijeme je bilo prilično izjednačeno, iako je Bosna pet minuta prije odmora imala 16:12. U drugom dijelu se situacija komplikuje i gosti dominiraju, te u par navrata imaju i po tri gola prednosti. Bili su to veoma neugodni trenuci za domaćina, ali kod rezultata 26:28 za goste, počinje veliki preokret. Igrači Bosne su kao u transu, budi se publika, pa slijedi serija od 6:1 u kojoj je slomljen otpor protivnika i moglo se odigrati mirno u završnici. Svi igrači Bosne su bili dobri, ali ipak treba izdvojiti odbrane Žige kada se utakmica „lomila“, zatim nekoliko vezanih golova Mimića i Skopljaka koji je preuzeo odgovornost kod sedmeraca, te vrlo dobar nastup Geke i Hurema koji je bio i najefikasniji igrač utakmice. Nakon ove pobjede se lakše diše i biće manje pritiska, iako će i u narednom kolu pobjeda biti imperativ, jer u Visoko dolazi ekipa Zrinjskog.