Ostali stopostotni na domaćem terenu

KSC “Mladost” Visoko. 10.12.2011.g. Utakmica 13. kola Premijer lige BiH. Gledalaca 450. Sudije: Žarko Hrstić i Mario Primorac (oba Ljubuški). Delegat: Željko Savić (Bjeljina). Sedmerci: Bosna Prevent 6 (4), Derventa 2 (1). Isključenja: Bosna Prevent2, Derventa 10 minuta.

BOSNA PREVENT: En. Sirčo 3 odbrane, Žiga 9 odbrana, Semić, Ahmetaš 1, Skopljak 4 (2), Burić 3, Omanović 1, Balta 1 (1), Ed. Sirčo 11, Begović 1, Vranac 2, Kadić 7 (1), Musa, Hasečić. Trener: Samir Jamaković

DERVENTA: Blagovčanin 12 odbrana, Marić 4, Zemunović 3, Sibinčić 2, Todorić, Puljizović 5 (1), Škrga 3, Simidžija, Mišanović, Bjelić 5 odbrana, Madžarević 3, Ristić 1, Lazarević, Zekić, Gavrić 4. Trener: Zoran Petričević.

Savladavši u subotu Derventu u šestoj domaćoj utakmici sezone, rukometaši Bosne Prevent su ostali stopostotni u dvorani Mladost, čime se mogu dičiti još samo ekipe Sloge i Goražda u svojim dvoranama. Iako je rukometna javnost u Visokom očekivala neizvjesnu, uzbudljivu i tešku utakmicu protiv vrlo dobre ekipe Dervente, “Zeleni” su relativno lako došli do pobjede od velikog značaja. Nakon početnog ispitivanja snaga i igre gol za gol, gosti su totalno pali u drugoj polovini prvog poluvremena. Nakon što su u 17. minuti poveli rezultatom 6:7, do tada solidni Puljizović i kolege prave ogromnu crnu seriju promašaja i tehničkih grešaka. Do odlaska u svlačionice za 13 ipo minuta nisu postigli gol. Praktično su pobjedili sami sebe, a Bosni je to bilo dovoljno da postigne 7 uzastopnih zgoditaka i na odmor ode sa plus 6. Drugi dio meča se ponovo otvara igrom gol za gol, da bi Dervenčani ubacili u brzinu više nekim rotacijama u svome timu, na što nije mogla odgovoriti Bosnina klupa. Umor je stigao prvu i jedinu postavu Visočana. Kriza je rezultirala činjenicom da se sa plus 8 prednost istopi na svega tri gola. No, kada se mladi i neiskusni igrači imaju na koga osloniti, kao što je to bio slučaj u subotu sa Edhemom Sirčom i kada ovaj ima svoj šuterski dan kao u najboljim vremenima, onda problema nema. Vođa tima je sve radio sam.Postigao 11 golova uz fantastičan procenat šuta, a vrijedi izdvojiti i odličan nastup Kadića na desnom krilu. Odavno jednu pobjedu i to izraženu sa ovakvom razlikom ne možemo prepisati golmanima, kao što je to bio slučaj u dosadašnjim utakmicama Bosne, nego čvrstoj igri u odbrani i pametnoj igri u napadu.