Bosna-Prevent – Gračanica 36:38 (14:16)

rkbosna_prevent_20122013
rkbosna_prevent_20122013KSC“Mladost“. Gledalaca: 500. Sudije: Emir Dautović (Cazin) i Vejsil Beširević (Bihać). Delegat: Mileta Kekić (Mostar). Sedmerci: Bosna 11(8), Gračanica 5(4). Isključenja: Bosna 10 min, Gračanica 14 min. Crveni karton: Saračević (Gračanica)-tri isključenja

BOSNA-PREVENT: Sirčo (1 odbrana), Žiga (6 odbrana, 1 sedmerac), Semić, Skopljak 2, Burić, Omanović, Geko 5, Vranac 3, Hurem 13(5), Memić, Ahić 6(3), Antović, Limo 2, Imamagić, Mimić 5, Pekić. Trener: Edhem Sirčo

GRAČANICA: Ahmetašević (16 odbrana, 3 sedmerca), Ahmedbegović, Spahić, Salkić 11, Mujačić, Sarajlić, Buljugija 1, Alibegović, Saračević, Osmanhodžić 5, Ovčina 8(4), Brđanović, M.Ferhatbegović 3, Mulahalilović, E.Ferhatbegović 10, Hasić. Trener: Jasmin Mrkonja.

Već drugi put ove sezone su rukometaši Bosne-Prevent poraženi na domaćem terenu. Ovoga puta se to nikako nije očekivalo, jer je Bosna bila u seriji od tri vezane pobjede, pa se priželjkivala i četvrta za proboj u vrh tabele. Ništa od toga, jer odbrana visočkog premijerligaša na večerašnjoj utakmici nije postojala. Gosti počinju bolje, pa u 10.minuti imaju 4:8. U narednih deset minuta se Bosna vraća, pa je rezultat 10:10. Do poluvremena opet slabija igra domaćih i na odmor se ide sa dva razlike za Gračanicu. Početak drugog dijela opet vrlo loš, tako da gosti dolaze i do rekordnih pet razlike, 17:22. Bosna se ne predaje, pa malo po malo to dostiže i pet minuta prije kraja imamo izjednačenje 32:32, pa zatim i 34:34. Tu se utakmica lomila, ali su baš tada igrači Bosne-Prevent dva puta grubo pogriješili u napadu i gosti lagano poentiraju, tako da novog povratka nije bilo. Broj primljenih golova jasno dokazuje našu tvrdnju s početka teksta i u tom segmentu je meč izgubljen, uz vrlo loš dan golmana koji su u drugom poluvremenu odbranili samo dva šuta protivnika. U narednom kolu Bosna Prevent gostuje kod sarajevske Bosne.