BOSNA PREVENT NANIJELA ČELIKU PRVI PORAZ

rukometnalopta

rukometnaloptaU okviru 4. kola rukometne Premier lige BiH, derbi kola u Visokom su, pred oko 700 gledalaca, odigrali Bosna Prevent i Čelik.

Slavili su domaći, ponajviše zahvaljujući mladom golmanu Enesu Sirću koja je bio neriješiva enigma za  momčad Čelika.

U prvom poluvremenu ekipe su se razmijenjivale u vodstvu. Bosna je otvorila utakmicu rezultatom 2:0, a gosti su uzvratili serijom 0:2, preko Begagića i Kadića. Prvo vodstvo gosti imaju u 8. minuti kada rezultat glasi 3:4, a onda i 3:5. Bosna zatim pravi seriju od 3:0 i dolazi do vodstva od 6:5. Nakon toga do kraja prvog poluvremena ekpe se razmjenjuju u vodstvu, a najveću prednost ostvaruju Visočani u 22. minuti, kada rezultat glasi 14:10. Međutim, pad koncentrancije kod domaćina, pruža priliku Zeničanima da naprave seriju od 4:0, što im u 25. minuti donosi izjednačenje na 14:14, nakon toga trener Edhem Sirčo zove time-out, i uspostavlja ravnotežu u igri, pa do kraja poluvremena, uspijeva napraviti razliku od 2 gola, da bi rezultat na poluvremenu glasio 17:15.

Drugo poluvrijeme otvaraju domaći koji pogađaju za 18:15, da bi Čelik napravio seriju od 3:0, i došao na 18:18, a do vodstva dolaze u 13. minuti, kada rezultat glasi 21:22 u korist Čelika, međutim onda ne scenu stupa sjajni Enes Sirčo, 16-godinji golman Bosne, koji je u ovoj utakmici postao noćna mora igrača Čelika, a do kraja je sakupio 25 odbrana!

Bosna od 43. minute preuzima stvar u svoje ruke, i u napadu koristi sve ono što u odbrani napravi Sirčo. Stabilnom igrom domaćin gradi svoju prednost da bi ona u 57. minuti iznosila ponovo 4 razlike, rezultat je glasio 30:26. U 59. minuti kod rezultata 32:28, Kadić nakon očajnog šuta i promašaja, nesportski zaustavlja mladog Vranca, a sudije mu bez razmišljanja dodjeljuju crveni karton. Do kraja i Čelik i Bosna postižu po jedan gol, za konačnih 33:29.

Kod Bosne Prevent smo već spomenuli da je najbolji bio golman Enes Sirčo, koji je sakupio 25 odbrana, Bećar je postigao 10, a Selimović 7 golova. Kod gostiju Starčević je sakupio 18 odbrana, Begagić je postigao 8 golova, a Šahinović je dodao 7, što nije bilo dovoljno za pobjedu u Visokom.

Bosna Prevent- Čelik 33:29 (17:15)

KSC “Mladost” Visoko. Gledalaca 700. Sudije: P. Dejanović i Marčetić (oba Prijedor). Delegat: Mladen Raić(Mostar). Sedmerci: Bosna Prevent 10 (7), Čelik 3 (2). Isključenja: Bosna Prevent 4 minute, Čelik 4 minute. Crveni karton: Davor Kadić(diskvalifikacija-nesportsko ponašanje).

Bosna Prevent: En. Sirčo (25 odbrana, 1 sedmerac), Žiga, Musa, Zečević 4, Selimović 7, Bećar 10 (3), Skopljak, Burić, Omanović , Balta , Ahić 6 (4), Ed. Sirčo 3, Begović, Geko 3, Vranac, Semić. Trener: Samir Jamaković.
Čelik: Starčević(18 odbrana, 3 sedmerca), Vidimlić, Ćosić, Dervenčić, Gušić 1, Ekinović, Al. Begagić 8, Šahinović 7(2), Kadić 2, Bajramović 4, Begović 2, Ad. Begagić, Lučić 1, Duvnjak 1, Šarenac 3, Kasumović. Trener: Ljubomir Filipović.