Bosna propustila priliku u Doboju i zabilježila drugi ovosezonski poraz

RK Sloga Doboj - RK Bosna Centrotrans Visoko

Naši rukometaši propustili su veliku priliku na utakmici u Doboju protiv RK Sloga te su zabilježili drugi ovosezonski poraz. Prvo poluvrijeme utakmice donijelo je izjednačenu utakmicu te su domaći otišli na odmor sa prednošću od 11:10.

U drugom poluvremenu, naša ekipa je zaigrala još bolje te su dobru odbranu pravi seriju od 4-0 i dolazi do rezultata od 14:11, uz napad za povećanje vodstva. Kada se činilo da bi RK Bosna Centrotrans Visoko mogao da “prelomi” ovu utakmicu te zabilježi prvu gostujuću pobjedu u novoj sezoni, došlo je do pada koncentracije što su iskoristili domaćini koji su u kroz posljednjih 15-tak minuta utakmice napravili seriju od 10-5 te zasluženo stigli do pobjede.

RK Bosna Centrotrans Visoko narednu utakmicu igra protiv RK Bosna Sarajevo u Visokom te je to svakako prilika da se uz podršku domaće publike popravi dojam sa utakmice u Doboju.

Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Darko Džeba i Andrej Kolobarić (Mostar). Delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica). Sedmerci: Sloga 6(4), Bosna Centrotrans 5(4). Isključenja: Sloga 4, Bosna Centrotrans 4.minuta. Diskvalifikacija (crveni karton): Srđan Gavrić (Sloga) u 53.minutu.

SLOGA: Bogdanović (13 odbrana), Pejić 2, Nedić, Simić, Tulendić 2, Petrušić, Mišanović 1, Zekić 4, Lazić, Pavlov 9(3), Uljarević, Gavrić 2(1), Trifunović, Bosić (1 odbrana, sedmerac), Milojević 1, Sauka. Trener: Danko Panić.

BOSNA CENTROTRANS: Grčo (19 odbrana), Memić, Burić 1, Harmandić 6(2), Buljina 2, Balta 1, Čabaravdić, Keso, Divković 2, Imamagić, Limo 3, Jamaković, Omanović, Skopljak 2(2), Travančić 2, Pekić. Trener: Dragan Zovko.