Bosna slavila protiv Sloge iz Doboja u derbi utakmici 5. kola

RK Bosna Visoko - RK Sloga Doboj

Utakmica 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše između RK Bosna Visoko i RK Sloga Doboj opravdala je epitet derbija, a na kraju je slavila naša ekipa rezultatom 27:24 (poluvrijeme 14:15).

Da RK Sloga nije slučajno dobro otvorio sezonu sa 3 pobjede u 4 utakmice pokazala je i večerašnja utakmica u Visokom, gdje su gosti iz Doboja dobrim dijelom utakmice imali prednost te se pokazali kao izuzetno kvalitetna ekipa.

Gosti su bolje otvorili utakmicu te poveli sa 3:1, da bi se naši uspjeli vratiti i povesti, no RK Sloga Doboj je odgovorio još snažnije te ponovo preuzeo prednost u utakmici. Obje ekipe nisu igrale naročito kvalitetnu odbranu, napadi su se završavali brzo, pa je Mirnes Grčo već sredinom prvog poluvremena skupio 10 odbrana, a gosti su razliku napravili prije svega zbog tehničkih grešaka naše ekipe u napadu te izuzetne efikasnosti pivota Sloge Velibora Manjića.

Trener Sirčo je nakon novog vodstva Sloge te par promašenih napada pozvao timeout, u kome je akcenat stavio na poboljšanje igre u odbrani, uz promjenu odbrambenih formacija i par igrača. Naš tim je zbog povrede bio lišen usluga Adnana Balte te Mahira Burića u drugom poluvremenu, a tokom prvog poluvremena povrijedio se i Ivan Divković, što je bez sumnje utjecalo na igru našeg tima.

Ipak, bez obzira na zaostatak, naši momci se nijednog trenutka nisu predavali te se na odmor otišlo sa golom zaostatka.

Drugo poluvrijeme je otvoreno na najbolji način, nakon što su naši igrači dali još jedan atraktivan gol nakon cepelina za izjednačenje, što je podiglo publiku na noge. Vrijedi napomenuti da je Ivan Divković nastavio da igra u fazi odbrane bez obzira na povredu, čime je još jednom pokazao kako se bori za dres RK Bosna Visoko!

S druge strane, gosti su odlučili da ne mijenjaju svoju taktiku te su nastavili da igraju na Manjića, pa se činilo da je upravo zaustavljanje Manjića ključ za pobjedu u ovoj utakmici.

Do novog vodstva RK Bosna Visoko čekalo se sve do 47. minute, kada su naši konačno slomili otpor gostiju, dok je na našem golu briljirao Mirnes Grčo, koji je zaradio i ovacije sa tribina. Nakon što su naši poveli sa 3 razlike, postalo je jasno da će RK Bosna zabilježiti i četvrtu pobjedu te se zadržati na prvom mjestu Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše!

Grčo je utakmicu na kraju završio sa čak 19 odbrana, kapiten Harmandić i Kapić su postigli po 7 golova, Čabaravdić, Međić i Mimić po 3, dok su po jedan gol postigli Burić, Divković, Imamagić i Selimović.

U 6. kolu naš tim je ponovo domaćin, a u Visoko dolazi ekipa RK Sloga Gorni Vakuf-Uskoplje, koja nakon 5 kola ima 3 pobjede i 2 poraza. Podržimo RK Bosna Visoko i narednog vikenda!