Bosna slavila u Vogošći za povratak na vrh tabele

RK Vogošća - RK Bosna

Nošeni sjajnom podrškom svojih navijača, visočki rukometaši su večeras u Vogošći savladali domaći tim rezultatom 30:27 (poluvrijeme 13:12) te na taj način se vratili na vrh Premijer lige!

Zaostala utakmica 9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, između RK Vogošća Poljine Hills i RK Bosna Visoko, opravdala je epitet derbija, a nešto više koncentracije na kraju su imali naši rukometaši.

Kao i prethodnih godina, svojevrsni komšijski derbi je u Vogošću ponovo privukao veliki broj navijača iz Visokog, a suprotno nekim očekivanjima i najavama, visočki navijači su priredili pravu sportsku atmosferu te od početka do kraja grlom i dlanovima navijali za svoj klub, što bi trebao biti standard na bilo kojem terenu u Bosni i Hercegovini: navijanje bez incidenata i problema, pa nek pobjedi bolji.

Početak utakmice igrao se gol za gol te nijedna ekipa u prvih 15-minuta nije bila u prilici da se rezultatski odvoji. Ipak, prvu takvu priliku iskoristili su naši igrači, nakon par sjajnih odbrana golmana Sirče, te u prvom poluvremenu u jednom trenutku poveli sa 3 gola razlike. S druge strane, igrači Vogošće su od početka pa praktično do kraja utakmice igrali duge i strpljive napade te tražili pukotine u našoj odbrani. Do kraja prvog poluvremena, Vogošća se rezultatski vratila u utakmicu pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnim vodstvom naše ekipe (13:12).

Prvi dio drugog poluvremena, slično kao u Gračanici prije par dana, u potpunosti je pripao igračima Vogošće, koji su preokrenuli rezultat te u jednom trenutku poveli sa 3 gola razlike (21:18 u korist Vogošće). U periodu od prvih 10-tak minuta, naši su napravili pogrešna dodavanja uz promašeni penal, što su igrači Vogošće znali da iskoriste na pravi način. Ekipa Vogošće je bila izuzetno efikasna u izvođenju sedmeraca, gdje je prednjačio Almir Osmahodžić koji je utakmicu završio sa 8 golova.

Ipak, čini se da je naša ekipa izvukla i određene pouke iz utakmice sa Gračanicom, pa se u posljednjih 15-tak minuta zaigrala još jača odbrana. Za razliku od spomenute utakmice u Gračanici, u Vogošći smo konačno dobili na širini u igri, pa su osim Harmandića i Medžića u iznimno važnim trenucima, kada se utakmica lomila, pogađači Mimić i Imamagić, dok je Čabaravdić odigrao vjerovatno svoju najbolju utakmicu ove sezone. Od 21:18 za Vogošću, naši su uz seriju od 4-0 preokrenuli na 21:22 te se potrudili da do kraja utakmice to vodstvo ne ispuste.

Nakon utakmice sa Gračanicom gdje je promašio par “otvorenih šuteva”, Kerimu Čabaravdiću je sigurno bilo teško, iako je igranje desnog krila za bilo kojeg dešnjaka veliki izazov, pa se protiv Vogošće vratio u velikom stilu te uz Harmandića i Burića bio prvi strijelac ekipe sa 6 golova. Isto bi se moglo reći i za Burića, koji je nakon problema sa povredom, konačno odigrao pravu utakmicu te bio izuzetno raspoložen u oba pravca.

Četiri minuta prije kraja utakmice nakon što smo poveli sa 2 gole razlike, među navijačima se zaorila šampionska pjesma, pa se pametnom igrom utakmica privela kraju za konačnih 30:27 u korist Bosne. Pored navedenih, za Bosnu su još pogađali Medžić (5), Imamagić i Mimić po 3 te Ivan Divković sa 1 golom.

Ovom pobjedom, RK Bosna Visoko se vratio na čelo Premijer lige, a do kraja polusezone očekuju nas utakmice sa RK Lokomotiva Brčko u Visokom 15. decembra, te u Banja Luci protiv Borca u utorak, 18. decembra. Nakon dugo vremena, lijepo je vidjeti RK Bosna na vrhu, no iza nas je tek prva trećina sezone. Ako zaista svi želimo da Bosna ostane na tom mjestu, neophodno je da se veći broj privrednika i sportskih radnika uključi u rad kluba, dok od navijača očekujemo da napune KSC Mladost Visoko protiv Lokomotive u subotu. Igrači su to svojom igrom ove sezone zaista zaslužili!