Konjuh ubjedljiv protiv Bosne u Živinicama

Ni u sedmom pokušaju ove sezone naši rukometaši na gostujućem terenu nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat. U okviru 16. kola u Živinicama, ekipa RK Konjuh je sasvim zasluženo slavila rezultatom 28:22 (poluvrijeme 14:8).

Već u desetoj minuti utakmice, ekipa RK Konjuh odvojila se na 3 gola razlike (6:3), da bi ta prednost do kraja poluvremena bila povećana na velikih 6 razlike (14:8). U našoj odbrani je bilo previše propuha, a u napadu je nedostajalo odlučnosti, pa se čini da je pobjednik u ovoj utakmici bio riješen već u prvom poluvremenu.

Do kraja utakmice, naši rukometaši su uspjeli da smanje rezultat na 22:18, no domaći igrači su ubrzo nakon toga ponovo uspjeli da se vrate na “plus 6” te mirno priveli utakmicu kraju. Najefikasniji u redovima Bosne je bio Omanović sa šest golova, dok je Divković postigao četiri gola.

U narednom kolu RK Bosna Centrotrans u Visokom dočekuje RK Sloga iz Doboja.