KUP: Bosna – Čapljina 40:28 (26:12)

Nakon četiri pobjede u Prvoj rukometnoj ligi Federacije rukometaši visočke Bosne slavili su i u Kupu Bosne i Hercegovine, i tako obezbijedli plasman u drugo kolo Kupa Bosne i Hercegovine. Ovaj put protivnik je bio premijeligaš Čapljina, ali gosti su u Visoko došli u dosta oslabljenom i podmlađenom sastavu, a njihov prioritet je opstanak u Premijer ligi gdje su dosad osvojili samo jedan bod, tako da poraz u Visokom i neće ostaviti previše negativan trag u ovoj ekipi. Bosna je ponovo odigrala dva različita poluvremena, u prvom dijelu izabranici Mirze Handžića su konstatno gradili prednost, koja je na poluvremenu iznosila “+14”, bilo je 26:12. U drugom dijelu Handžić se odlučuje za igrače iz kadetske selekcije, ali to nije previše uticalo na rezultat jer i omladinci Bosne su na pravi način iskoristili svoju šansu, konačan rezultat je glasio 40:28. Kod Bosne su prednjačili golmani Musa sa 17 odbrana, te Žiga sa 14 odbrana, dok je Skopljak postigao deset golova. A obzirom na rezultate sasvim sigurno da su mladi visočki rukometaši zaslužili i veću podršku sa tribina, koja se očekuje u narednoj domaćoj utakmici.