Piše Dario Božić: Igra bolja od rezultata, sudije katastrofalne!

thumb_200px-KSCMladostRKBosna
thumb_200px-KSCMladostRKBosnaKSC“Mladost“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Predrag Dejanović i Elbis Marčetić (oba Prijedor). Delegat: Zahid Crnkić (Zenica). Sedmerci: Bosna-Prevent 3(1), Bosna BH-Gas 3(2). Isključenja: Bosna-Prevent 2 min, Bosna BH-Gas 4 min.

BOSNA-PREVENT: Tatar (10 odbrana, 1 sedmerac), Šapčanin, Begić 4(1), Zečević, Lasica 2, Omerović 2, Omanović, Ahić 1, Sirčo 7, Mustafić 3, Geko 5, Limo, Hasečić. Trener: Mirza Handžić

BOSNA BH-GAS: Uvodić (14 odbrana, 2 sedmerca), Memić, Međić 2, Pucelj, Karačić 2, Efendić, Čakić 1, Čelica 4, Raković 5, Kapisoda 9(2), Divković 1, Nekić, Vražalić 7, Savić, Mesarić 1. Trener: Irfan Smajlagić.

Bosna-Prevent – Bosna BH-Gas 24:32 (13:15). Zaslužena pobjeda aktuelnog prvaka, ali borbeni domaćin ipak nije zaslužio rezultatski  ovako visok poraz, jer su bili „u utakmici“ sve do 50.minute kada im je ponestalo snage, što je Bosna BH-Gas maksimalno iskoristila. Prvo poluvrijeme je bilo skoro potpuno izjednačeno jer su gosti tek u finišu došli do dva gola razlike. U tom dijelu igre sudije iz Prijedora su nekoliko puta drastično oštetili Bosnu-Prevent. Na početku drugog dijela su gosti krenuli furiozno i u 43.minuti imali sedam golova razlike (16:22), ali se uporna Bosna-Prevent nije predavala i u 49.minuti su došli na 20:23, uz čistu kontru koju nisu iskoristili, što je i konačno prelomilo utakmicu na stranu gostujućeg tima. I pored veoma lošeg suđenja tokom cijelog meča i to na štetu Bosne-Prevent, gostima treba čestitati i priznati da su u ovom trenutku ipak bolja ekipa, a rukometašima Bosne-Prevent zapljeskati na velikoj borbenosti i zalaganju.