Poraz visočkih rukometaša na Mojmilu u dramatičnoj završnici

bosna_bosna_semafor
bosna_bosna_semaforRukometaši Bosne-Prevent nisu uspjeli drugi put uzastopno s gostovanja donijeti bodove, ali će za ovim sigurno dugo žaliti. Protivnik je u dvorani „Ramiz Salčin“ na Mojmilu bila sarajevska Bosna i bila je to prava ratnička utakmica, neizvjesna do samog kraja, međutim, otišla je na stranu domaćina. Sarajevska Bosna

puno bolje počinje meč i odmah dolaze do prednosti, koja sredinom prvog dijela glasi 8:4. Tek tada se budi i visočka Bosna, igra se nešto bolje u odbrani, Sirčo brani par šuteva i domaćin je više od deset minuta bez gola, Visočani preokreću rezultat i na odmor odlaze sa prednošću od jednog gola, 9:10. I na početku drugog poluvremena su gosti bolji, imaju 11:13, ali tada opet padaju i utakmica dolazi u fazu kada je domaćin stalno u prednosti, nikada većoj od dva gola razlike. Visočka Bosna je još jednom smogla snage i uspjela se potpuno vratiti u meč, pa imamo dramatičnu završnicu. Kada se utakmica lomila, u posljednje tri minute, Visočani su sa dva igrača manje, ali su ipak mogli najmanje do boda da su samo malo pametnije i mudrije odigrali tu završnicu. Par početničkih grešaka i praktično poklonjena pobjeda domaćinu, s tim da se za borbenost ništa ne može prigovoriti igračima Bosne-Prevent. U narednom kolu u Visoko dolazi ekipa Konjuha.