Prva pobjeda u novoj sezoni: Bosna Vispak savladala Iskru

Uoči ove sezone Bosna Vispak je odigrala dva meča sa Iskrom i oba puta je ubjedljivo slavila, no iz tabora zelenih su uoči meča najavljivali da meč neće biti nimalo lagan, ali ni približan tim prijateljskim duelima.

Iskra je meč otvorila bolje od očekivanog, doduše Bosna je bila ta koja je kontrolisala prednost, ali gosti predvođeni Edinom Klisom su puhali za vratom domaćinu. Kuriozitet prvog poluvremena jeste da su za Bosnu Vispak od prve minute počeli Ahmed Čabaravdić i Berin Keso, koji je doduše igrao u napadu.

Bosna Vispak je imala pet golova prednosti u 20. minuti, kada je vodila sa 15:10, ali je Iskra do kraja poluvremena uspjela da se vrati na odmor ode sa dva gola zaostatka. Visočani su vodili sa 18:16.

No, u prvih 10 minuta nastavka meč je riješen. Gosti nisu dali nijedan gol do 40. minute, a Bosna Vispak je pogađala pet puta za 23:16 i mirniji kraj meča. Imala je Bosna Vispak do kraja i po 10 golova razlike, ali su gosti u posljednje dvije minute mini-serijom od 4:0 uspjeli da poraz ublaže i na kraju je završeno 35:29 u korist Visočana.

Emir Omanović je bio najefikasniji kod Bosne sa šest pogodaka, a Almir Osmanhodžić dodao je pet. Po četiri gola postigli su Adnan Harmandić, Nedžad Imamagić i Luka Karanović. Mahir Burić i Muhamed Toromanović su postigli su po tri gola, a Emrah Jamaković i Berin Keso su dodali po dva. Po jednom su se u listu strijelaca upisali Kerim Čabaravdić i Adnan Jamaković.

Vrijedi istaći da je Bosna u ovom meču nastupila bez povrijeđnih Enesa Sirće i Adnana Balta, a da su šansu za igru dobili svi igrači koji su bili u zapisniku. Golman Ahmed Čabaravdić, koji je čuvao mrežu prvo poluvrijeme, sakupio je 7 odbrana, a Faris Žiga je braneći u drugom dijelu sakupio 10 odbrana.

Kod ekipe Iskre ubjedljivo najefikasniji bio je Edin Klis sa 12 golova.

Narednog vikenda naša ekipa neće igrati Premijer ligu BiH, a gostovanje Vogošći je prolongirano za 16. oktobar. Naši rukometaši će za 15 dana, tačnije 12. oktobra dočekati ekipu Konjuha iz Živinica.