RK Bosna Centrotrans – RK Derventa 27:25

Analiza utakmice: Na kraju zaista sjajne utakmice koju smo gledali večeras u KSC “Mladost” Visoko možemo samo da čestitamo treneru Antoviću i igračima RK Bosna Centrotrans na odličnoj partiji i požrtvovanosti koja ih je odvela do velike pobjede protiv Dervente. Ako uzmemo u obzir da je Derventa, uz Izviđač, jedan od klubova koji vrebaju mjesto ovosezonskog prvaka rukometne Premijer lige BiH, onda je ovo zaista zlata vrijedna pobjeda koju je cijelo Visoko priželjkivalo. Ujedno ovo će biti i lekcija za sve protivnike koji su mislili prikupiti lagane bodove u Visokom da ih očekuje mnogo više od rutinske utakmice na ovom terenu. Sada ćemo ukratko analizirati cijeli tok utakmice. Domaća ekipa je sjajno otvorila utakmicu i do 14. minute su držali ekipu Dervente na samo jednom postignutom golu, dok su na svoj konto igrači Bosne upisali 7 golova. Nakon ovog briljantnog otvorenja utakmice slijedi period blage krize i umora, što gosti koriste za kratki povratak, ali ne zadugo, jer Bosna uskoro pravi seriju od 3:0 i mirno privodi kraju poluvrijeme rezultatom 14:9.

U drugom dijelu utakmice domaći ponovo sjajno otvaraju utakmicu i odvajaju se odmah na početku, prikazujući nadmoć i snagu u ovoj utakmici. Ipak, posljednjih 15 minuta umor i prevelika želja kumuju blagom posustajanju domaće ekipe, koja dopušta gostima iz Dervente da se primaknu na 3, a potom i na dva razlike, zbog čega gledamo malo čudnu završnicu, u kojoj Bosna iskusno održava na dvije minute do kraja dva gola razlike, za konačni rezultat od 27:25 i veliku pobjedu na domaćem terenu.

Glavnu zaslugu za ovakvu pobjedu ima zasigurno golman Hadžić, koji je u ključnim momentima utakmice branio sve šuteve protivnika, upisavši tako na svoj konto čak 17 odbrana, uz ključni sedmerac koji je mogao prelomiti tok utakmice pred sami kraj.

Ovoj sjajnoj partiji Hadžića svoj doprinos dao je i Skopljak koji je postigao sjajnih 9 golova za svoju ekipu, a pratili su ga Imamagić i Burić sa po četiri gola. No, i pored ovih pojedinaca cijela ekipa je odigrala sjajnu i kompaktnu igru, što se vidjelo tokom cijele utakmice jer gosti nisu uspjeli ni da priđu na makar jedan gol zaostatka, a kamoli da preokrenu rezultat u svoju korist. Nadamo se da će Bosna i u nastavku sezone pokazati ovakvu igru, a da će mladi igrači svojom željom nadvisiti kvalitet drugih ekipa.

U narednom kolu RK Bosna Centrotrans će gostovati u Tuzli, kod ekipe Sloboda, gdje ćemo se nadati još jednoj pobjedi Visočana, budući da je ekipa iz Tuzle ove sezone među slabijim i zauzima tek pretposljednju poziciju sa samo 3 osvojena boda.