RK Bosna Prevent – Gradačac 31:22

thumb_rk_bosna_capljina18v
KSC“ Mladost“. Gledalaca: 500. Sudije: Mladen Dragičević (Doboj) i Vladimir Križanec (Banja Luka). Delegat: Pero Marić (Mostar). Sedmerci: Bosna: 8(5), Gradačac 3(2). Isključenja: Bosna 6 min, Gradačac 6 min.

BOSNA-PREVENT: Tatar (19 odbrana, 1 sedmerac), Hodžić (1 odbrana), Šapčanin, Begić 6(3), Zečević, Lasica 1, Omerović 4, Omanović, Sančanin 5, Ahić 3(1), Sirčo 2, Mustafić 7(1), Geko 3, Limo, Vranac, Hasečić. Trener: Mirza Handžić.

Rutinska pobjeda rukometaša Bosne-Prevent, iako protivnik nije bio za potcjenjivanje. Presudno je bilo otvaranje utakmice u kojem je Bosna odigrala veoma dobru odbranu iz koje se izrodilo nekoliko laganih napadačkih akcija, pa je na semaforu u 10.minuti pisalo 7:0 za Bosnu-Prevent. Tri minute kasnije je bilo i 9:1, a onda malo opuštanja, pa gosti na odmor idu sa pristojnih 14:10. U nastavku se Gradačac drži na 4-5 razlike do samog finiša kada Bosna dolazi i do deset razlike i na kraju ubjedljive pobjede. Važna pobjeda koju treba potvrditi na narednom gostovanju kod Prijedora, sljedeće subote.