Sloga pobjedom u Visokom zasluženo do polufinala

RK Bosna - RK Sloga

Nakon što su naši rukometaši u prvoj utakmici u Doboju u dva navrata u prvom poluvremenu vodili sa po 5 golova , a nakon “crne rupe” pred sami kraj utakmice na žalost izgubili sa 3 gola razlike, pred revanš u Visokom i dalje se vjerovalo da će nakon sjajnog dijela regularne sezone naši rukometaši opravdati ulogu favorita i izboriti polufinale. Ipak, to se na kraju nije desilo.

Tokom cijele sezone jedini poraz u Visokom našoj ekipi nanijela je ekipa Borca u polufinalu Kupa, no u utakmici protiv Sloge u Visokom, naši rukometaši niti u jednom trenutku nisu poveli, a samo jednom su uspjeli izjednačiti rezultat, i to golom Omanovića za 1:1. Početak utakmice donio je promašene sedmerce naših rukometaša, neshvatljive tehničke greške u fazi napada te evidentan izostanak igre u odbrani, što su vješto koristili bekovi Sloge te neometano pogađali vanjske šuteve. Naši su uspjeli doći na “minus 1” (5:6), no primali su gol čak i sa igračem više, dok je sa 2 igrača više u polju postignut samo jedan gol.

Nakon što je Sloga povećala svoju prednost na 3 gola, naši se još jednom vraćaju krajem prvog poluvremena te serijom golova dolaze ponovo do gola zaostatka (14:15) uz napad za izjednačenje, koji je protraćen sa još jednom greškom, da bi do kraja igrači Sloge postigli još 3 gola za konačnih 14:18 u prvom poluvremenu.

Uz prikazanu igru u većem dijelu prvog poluvremena, s posebnim naglaskom na manjak intenziteta u odbrani te rezultatski zaostatak, već je bilo jasno da će pred našim rukometašima biti težak zadatak u nastavku za potpuni preokret, no bili smo sigurni da će ipak dati sve od sebe te se boriti do zadnje minute. To se na žalost nije desilo.

Loša igra u prvom poluvremenu nastavljena je i u drugom te je utakmica već odlučena, vjerovali ili ne, u 38. minuti, kada je Sloga povela sa 25:16. U nastavku je ta prednost rasla i do 13 razlike, a utakmica je završena rezultatom 40:28 za Slogu. Do kraja utakmice visočka publika je još samo ovacijama i aplauzom nagradila igrače Sloge za ono što su prikazali na terenu u Visokom. Iako je naša ekipa igrala sa manjim brojem igrača u rotaciji još od marta te je i u ovoj utakmici par igrača nastupilo pod povredom, za ovako težak poraz i pristup utakmici teško je naći pravo objašnjenje.

Porazom od Sloge je tako završena jedna od najuspješnijih sezona našeg kluba u posljednjih desetak godina, no uz eliminaciju u polufinalu Kupa te četvrtfinalu play-offa Premijer lige, bez obzira na ostvarene rezultate u regularnom dijelu sezone, naši rukometaši i kolektiv RK Bosna Visoko nisu ispunili cilj postavljen pred početak ove sezone, a to je plasman u evropska takmičenja.

Pred upravom i skupštinom kluba u narednom periodu je odluka u kojem pravcu će klub nastaviti da radi te sa kojim ambicijama će ući u narednu sezonu.

RK Bosna Visoko – RK Sloga Doboj 28:40 (poluvrijeme 14:18). Dvorana: KSC Mladost. Sudije: Kulović/Škaljić. Delegat: Turudić. Sedmerci: Bosna 3(1), Sloga 2(2). Isključenja: 2 min., Sloga 8 min.

RK Bosna: Grčo, Čabaravdić K. 1, Burić, Kapić 5, Harmandić 6, Čolo 3, Sirčo E., Balta, Selimović 1, Toromanović 6, Imamagić 2, Čabaravdić A., Omanović 2, Sirčo H. 1, Jamaković A., Babić 1.
Trener: Edhem Sirčo.

RK Sloga: Bogdanović, Ristović 4, Đurđević, Krajišnik, Tulendić 2, Ognjen Maksimović 1, Stanković 8, Perović 3, Starčević, Janković 7, Ćosić 6, Lazić, Ristić, Zekić 2, Karanović 7, Knežević.
Trener: Danko Panić.