U derbi utakmici Bosna bolja od Gračanice

RK Bosna - RK Gračanica

Rukometaši visočke Bosne i Gračanice su se tokom cijele sezone smjenjivali na vrhu Premijer lige, a nakon pobjede Bosne, ponovo imaju isti broj bodova 2 kola prije kraja regularnog dijela Premijer lige.

Utakmicu koja je privukla veliki broj navijača iz Visokog i Gračanice, koji su zajedno napravili sjajnu atmosferu na tribinama, bolje su otvorili rukometaši iz Gračanice. Iako su naši imali par izglednih prilika da se na samom početku odvoje, na golu Gračanice fenomenalan je bio Ahmetašević, te je Gračanica polako gradila prednost i u jednom trenutku povela sa 6:3, predvođena reprezentativcem Dinom Hamidovećem u napadu.

Nakon timeouta koji je tražio trener Sirčo, naši su zaigrali nešto bolje u napadu te počeli pogađati, no u igri 1-na-1 našoj odbrani velike probleme pravili su Živanov i Tomić, koji je redovno uspijevao postići pogodak ili izboriti sedmerac. U trenucima kada su naši tražili rješenje u napadu odgovornost na sebe je preuzimao Imamagić, a izuzetno precizan sa krila bio je i Kapić, koji se polako, ali sigurno, vraća u vrhunsku formu koja ga je krasila u jesenjem dijelu Premijer lige. Ipak, u većem dijelu prvog poluvremena Gračanica je održavala prednost, da bi pred sami kraj naši sustigli prednost Gračanice i izjednačili rezultat na 12:12, no igrači Gračanice su uspjeli pogoditi zadnji napad te zasluženo otići sa prednošću na odmor.

U drugom poluvremenu od naših rukometaša smo očekivali bolju igru u odbrani, a bilo je jasno da za pozitivan rezultat trebaju i odbrane golmana, do kojih je Grčo i došao u nastavku utakmice. Nakon što su naši konačno preokrenuli rezultat, brzo su došli i do prednosti od 3 gola, no čini se da više od toga ipak nije moglo. Faruk Čolo je bez ikakve sumnje odigrao svoju najbolju utakmicu nakon povratka, što je svakako sjajna vijest pred završnicu ove sezone, dok je Toromanović ponovo pokazao klasu te nastavio sa serijom sjajnih partija od dolaska u Bosnu.

Igrači Gračanice, u jednom trenutku su postali svjesni da neće moći doći do pobjede te su uz duge napade i igru na Hamidovića dali sve od sebe da zadrže prednost Bosne ispod 4 gola, u čemu su na kraju i uspjeli, a zbog pobjede u prvoj utakmici između ove dvije ekipe rezultatom 25:21, što znači da bi u slučaju istog broja bodova na kraju Premijer lige, Gračanica zbog bolje gol razlike u međusobnim susretima imala prednost u odnosu na naš tim.

U našoj igri nedostajali su golovi kapitena Harmandića, kojem su igrači Gračanice očekivano posvetili najviše pažnje u odbrani, no kapiten je svakako dao svoj veliki doprinos igrom u odbrani te razigravanjem svojih suigrača pa su tako večeras u igri Bosne u napadu bili raspoloženi Kapić, Imamagić, Toromanović i Čolo, koji su vodili Bosnu do pobjede. Sa druge strane, također očekivano, apsolutno prvo ime Gračanice bio je Dino Hamidović, koji je i u Visokom pokazao zašto nosi dres reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Uz znatno bolju igru u odbrani u nastavku i raspoloženog Grču, naša ekipa je došla do zaslužene pobjede, a za pobjedu rukometa večeras u Visokom zaslužni su navijači oba kluba! Bez obzira na to to koja ekipa osvoji prvo mjesto na kraju, vjerujemo da navijači oba tima mogu biti ponosi na ono što su njihovi rukometaši pokazali ove sezone. Podsjetimo da se Bosna u Premijer ligu vratila prošle, a Gračanica ove sezone!

Do kraja regularnog dijela Premijer lige naši igraju još sa Lokomotivom iz Brčkog u gostima te protiv Borca u Visokom, nakon čega slijedi play-off i borba za plasman u evropska takmičenja!

RK Bosna Visoko – RK Gračanica 25:22 (poluvrijeme 12:13). Dvorana: KSC Mladost Visoko. Sudije: Džolić / Šarac. Delegat: Turudić. Sedmerci: Bosna 2(1), Gračanica 3(3). Isključenja: Bosna 6 min., Gračanica 6 min.

RK Bosna Visoko: Grčo, Sirčo E., Čabaravdić A., Čabaravdić K. 1, Burić, Kapić 7, Harmandić, Čolo 5, Sirčo H., Selimović, Imamagić 6, Omanović, Jamaković A., Jamaković E., Toromanović 6.
Trener: Edhem Sirčo

RK Gračanica: Ahmetašević, Čahdanović, Šijaković, Šestan, Tufečić 2, Zvekić 1, Đulić 1, Mehmedović, Džinović, Sumbić, Živanov 5, Hamidović 11, Manjić, Tomoić 2, Mešić, Bosić.
Trener: Damir Doborac