VIDEO / RK Bosna Vispak remijem u Brčkom otvorila novu sezonu

Rukometaši visočke Bosne nedjeljnom utakmicom protiv brčanske Lokomotive otvorili su novu sezonu rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine. Iako su se mnogi nadali i pobjedi u prvom kolu, Visočani nisu uspjeli do kraja slomiti otpor “žilave” Lokomotive, ali uz dva crvena kartona na kraju susreta osvojeni bod itekako je značajan. Rezultat na kraju utakmice glasio je 36:36.

Utakmicu je bolje otvorila Bosna, koja je povela sa 4:1 na startu meča, ipak do kraja prvog dijela domaća ekipa okreće rezultat u svoju korist i na odmor odlazi sa prednošću od jednog gola (17:16).

U nastavku meča Lokomotiva je većinom imala prednost, ali nijednom veću od dva gola. U posljednju minutu ušlo se sa rezultatom 36:36. Domaći nisu iskoristili napad, a Bosna je krenula u kontru 10 sekundi do kraja. Iako je Adnan Balta fauliran  na putu prema golu, sudije su, suprotno pravilima, pokazale na devetarc, iako je to sedmerac i isključenje za domaćeg rukometaša. Tada je trener Bosne Senad Skopljak pozvao time-out, nakon kojeg je loptu da riješi meč dobio Imamagić, ali je pogodio stativu, nažalost.

Vrijedi istaći da je Bosna u ovom meču igrala bez prvog golmana Enesa Sirće, koji je povrijeđen. Posljednjih osam minuta Bosna je odigrala bez Luke Karanovića i Mahira Burića, koji su zaradili po tri isključenja, a Bosna je u ovom meču imala 16 minuta isključenja, za razliku od domaćih igrača, koji su osam minuta bili na hlađenju.

Ubjedljivo najbolji u redovima Bosne Vispak bio je Almir Osmanhodžić koji je postigao 12 pogodaka (od toga samo dva iz penala), dok je Nedžad Imamagić dodao osam. Uz njih pet je dodao Muhamed Toromanović, četiri Luka Karanović Karanović, a po tri su postigli Kerim Čabaravdić i Adnan Harmandić.

Kod domaćih najbolji je bio Visočanin Nikola Grujić, koji je svom bivšem klubu zabio 12 golova, a još sedam je dodao Šerif Baraković.

RK Lokomotiva – RK Bosna Vispak 36:36 (17:16)

Dvorana Gimnazije u Brčkom. Gledalaca: 100. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba Sarajevo). Delegat: Boris Šatordžija (Banja Luka). Sedmerci: Lokomotiva 4 (3), Bosna Vispak 2 (2). Isključenja: Lokomotiva 8 minuta, Bosna Vispak 16.

LOKOMOTIVA: Vukoje 4, Hercegovac 1, Đurkić, Petrović 3, Đukić, Čekić, Đorđević, Krivokapić 2, Baraković 7, Grujić 12, Ristović 3, Mihajlović, Simić, Inić 4, Purić, Rikanović. Trener: Žikica Milosavljević.

BOSNA VISPAK: Žiga, A. Čabaravdić, Osmanhodžić 12, Burić, K. Čabaradvić 3, Harmandić 3, Sirćo, Balta, Toromanović 5, Keso, Imamagić 8, Karanović 4, Omanović 1, A. Jamaković, Babić. Trener: Senad Skopljak.

U narednom kolu Bosna Vispak na svom terenu u subotu (28. septembra u 19 sati) dočekuje ekipu Iskre.