Vogošća – Bosna 31:25 (13:9)

Rukometaši Bosne su i na trećem ovosezonskom gostovanju poraženi, ali za razliku od utakmice u Derventi, večeras je u Vogošći Bosna pružila odličan otpor favorizovanom domaćinu kojeg s klupe predvodi Senad Skopljak, a u timu su Vražalić, Tatar, Omanović i Geko, kao bivši igrači Bosne. Bosna je dobro počela i držala rezultatski priključak sve do sredine prvog dijela, a tada se Vogošća uspjela odvojiti na četiri gola razlike, što su držali do poluvremena. Kod Bosne je golman Žiga odlično otvorio utakmicu, Sirčo je nastavio gdje je Žiga stao, a Mimić je zabijao većinu golova. Na početku drugog poluvremena se razigrao i Lončar, koji serijom svojih golova Bosnu potpuno vraća u meč i sredinom drugog dijela je nerješeno, 18:18. Tada na scenu stupaju sudije Ilić i Paleksić, koji su od samog početka utakmice sudili isključivo na štetu Bosne i sa još nekoliko sramotnih odluka vraćaju domaćina u igru, nakon čega se mladi i ponovo vrlo borbeni tim Bosne nije više mogao vratiti u utakmicu. Na kraju prihvatljiv poraz 31:25, uz 12 golova Lončara i 6 golova Mimića, te kombinovano 18 odbrana Žige i Sirče. Bio je to i debi Faruka Vražića u ulozi trenera, a treba istaći i sjajnu podršku s tribina na kojima je bilo nekoliko stotina Visočana, puno više nego domaćih navijača. Neka to bude navijačko zagrijavanje za sljedeće kolo kada u Visoko dolazi sarajevska Bosna.

SPONZORI RK BOSNA: Prevent, Općina Visoko, Visoko Ekoenergija, Albex Group, Vispak dd, IGM Visoko, VGT Osiguranje, McMilano, Pizzeria Milano, Kovo Galerija, Mala Group, Telemach